Tovéř – stavba kulis

Scházíme se v 16:00 před Kulturním domem v Tovéři den před derniérou představení České nebe. Pan starosta na nás zapomněl, po chvíli čekání mu tedy Krleš telefonuje. Starosta se omlouvá a posílá za sebe rychlou spojku s klíčem od kulturáku. Vynášíme vše z aut a pouštíme se rychle do stavby kulis. Už jsme to dělali několikrát, navíc pódium je stejné jako posledně v Hlušovicích, takže jde vše rychle od ruky. Tentokrát se u toho ani moc nehádáme.

Asi za hodinu a půl máme scénu hotovou a dokonce jsme rozmístili i židle do hlediště, je jich 144. Zkoušíme si, jak nás bude slyšet. Doplnili jsme i plachty po stranách jeviště, aby divák nebyl rušen nežádoucím průhledem do stran mimo jeviště. Dokonce i místo pro nápovědu a zvukaře je vyřešeno k naší spokojenosti. Pro osvětlení použijeme naše čtyři reflektory + místní dva, ale ty svítí velmi málo intenzivně, asi jako měsíček.

Hotová scéna
Hotová scéna

Samotná zkouška proběhla rychle bez přerušování. Nadělali jsme velké množství chyb, ale je to dáno spíše malou koncentrací na hru, než tím, že bychom zapomněli text.

Před koncem se na nás přišel podívat starosta. Slíbil, že doplní ještě nějaké další židle, které mají ještě někde schované. Rezervováno, nebo prodáno je 121 lístků. Informovali jsme ho, že s ním bude chtít mluvit před představením pan Filip Smoljak, který se na nás přijede podívat.

Vzájemně se popliveme a snad to zítra vše dobře dopadne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *