DOTeK

Divadlo Olomoucké Trojky et Kamarádi

Amatérské divadelní uskupení DOTeK vzniklo v roce 2014 u příležitosti setkání k oslavě 50. výročí založení chlapeckého skautského oddílu Karvinská Trojka. Původní záměr nacvičit jako součást programu scénku a sice hru Járy Cimrmana Dobytí Severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909 jsme opravdu realizovali. Po naléhání našich přátel a rodin, kteří se oslavy nemohli účastnit, jsme tuto hru později sehráli ještě jednou pro uzavřenou společnost sestávající z našich přátel, rodin a možná i náhodných konzumentů toho dne přítomných v restauraci U Pelikána v Olomouci. Dostavil se úspěch a s ním i další poptávky na předvedení hry ve vesnicích v okolí našeho města. Zažádali jsme o povolení tuto hru veřejně předvést a od té doby v tom tak trochu lítáme. Nemáme žádné přehnané umělecké ambice a vše činíme pouze pro radost naši i ostatních lidí.

DOTeK - současná sestava souboru
DOTeK – současná sestava souboru

O tom, jak vlastně vznikalo naše divadelní uskupení si můžete přečíst zde: Jak vznikal DOTeK

Účelem těchto webových stránek není pouze snaha o prezentaci našeho divadelního snažení široké veřejnosti, ale mají také tak trochu sloužit jako jakási naše kronika a záznam všeho, co stojí za to, a to dříve než se na to zapomene. A víme, že v zapomínání jsme velmi zdatní… Nemáme žádného profesionálního webmastera a i u těchto stránek platí, ostatně stejně jako u našeho herectví, jsme sice amatéři, ale tvoříme s nadšením a jak nejlépe můžeme…

Další zvláštností, která jistě neujde Vaší pozornosti je, že prakticky všichni máme nějakou přezdívku a věřte tomu nebo ne, opravdu je používáme a dokonce na ně i slyšíme. V drtivé většině tohoto divadelního souboru se známe už od dětství ze skautského oddílu Olomoucká Trojka, kde přezdívka byla téměř samozřejmostí. A protože se tak oslovujeme, jsme na těchto webových stránkách často uváděni pod přezdívkami, protože mnozí naši kamarádi nás ani pod civilními jmény neznají.

Vítejte tedy na těchto stránkách, čtěte, co Vás zajímá, prohlížejte fotky i videa a pokud máte chuť, napište i nějaký komentář, uděláte nám tím radost.

 

Váš DOTeK